/

Wellbaby (Liquid)

Multivitaminë në formë shurupi për fëmijë nga 6 muaj deri në 4 vjeç

Description

Formulim, që ofron elementët nutricionalë të nevojshëm për fëmijët tuaj.
Përmban vitaminat A,D dhe C, të cilat sipas Departamentit të Shëndetësisë në Mbretërinë e
Bashkuar, janë tepër të nevojshme për fëmijët nga 6 muaj deri në 4 vjeç.
Vitamina D është e nevojshme për zhvillimin e kockave, dhembëve, si dhe ndihmon në
funksionimin normal të sistemit imunitar.
Hekuri ndihmon në zhvillimin e funksioneve konjitive (njohëse), kurse vitamina A është e
rëndësishme për shikimin.
Nuk përmban ëmbëlsues artificialë.
Pa alkool.
Pa laktozë.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse fëmija juaj
ka ndonjë problem shëndetësor apo nëse ka alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Mund të përmbajë arra.
Produkti përmban hekur, i cili kur merret me tepricë tek fëmijët e vegjël mund të jetë i
dëmshëm.

Përdorimi

Këshillohet që fëmijët nga 6 muaj deri në 4 vjeç të pijnë 5ml shurup në ditë.
Mund të përzihet me ujë ose qumësht.
Pas hapjes ruhet në frigorifer, 2-8˚C 8 deri në 10 javë.

Përbërësit

Nutritional Information Average per 5 ml % EC NRV†
Vitamin A (443IU) 133 µg RE 17
Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200
Vitamin E 5 mg α-TE 42
Vitamin C 30 mg 38
Thiamin (Vitamin B1) 0.5 mg 45
Riboflavin (Vitamin B2) 0.8 mg 57
Niacin (Vitamin B3) 6 mg NE 38
Vitamin B6 0.5 mg 36
Folic Acid 80 µg 40
Vitamin B12 1 µg 40
Pantothenic Acid 2 mg 33
Iron 4 mg 29
Zinc 2.5 mg 25
Copper 150 µg 15
Malt Extract 500 mg
†NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping