Hot
/

Wellwoman

Multivitamina specifike për femra

Description

Integrator i krijuar posaçërisht për të plotësuar kërkesat nutricionale të femrave.
Përmban:

 • vitaminë B6 që ndihmon në rregullimin e aktivitetit hormonal dhe në mirëfunksionimin e
  sistemit nervor;
 • hekur, i nevojshëm për të formuar qelizat e kuqe të gjakut dhe hemoglobinën,
 • acid folic, i nevojshëm për femra të cilat po planikojnë një shtatzëni,
 • selenium dhe zink, të cilët forcojnë sistemin imunitar,
 • vitaminë B12, e nevojshme për funksionimin normal të sistemit imunitar,
 • biotinë, e cila forcon okët dhe ndihmon në mbirjen e okëve të rinj.
  Nuk zëvëndëson dietën ushqimore.
  Pa ngjyrues articialë.
  Pa konservues.
  Pa sheqer.
  Pa maja.
  Pa niseshte.
  Nuk testohet në kafshë

Përdorimi

Këshillohet të pihet 1 tabletë në ditë pas vaktit kryesor, shoqëruar me ujë.
Nuk përtypet.

Përbërësit

Nutritional Information Average per capsule % EC NRV*
Starflower Oil 100 mg –
Evening Primrose Oil 100 mg –
Citrus Bioflavonoids 10 mg –
Betacarotene 2 mg –
P.A.B.A. 30 mg –
Vitamin D (as D3 200 IU) 5 µg 100
Vitamin E 30 mg α-TE 250
Vitamin K 90 µg 120
Vitamin C 60 mg 75
Thiamin (Vitamin B1) 10 mg 909
Riboflavin (Vitamin B2) 5 mg 357
Niacin (Vitamin B3) 36 mg NE 225
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 20 µg 800
Biotin 50 µg 100
Pantothenic Acid 6 mg 100
Magnesium 100 mg 27
Iron 12 mg 86
Zinc 12 mg 120
Copper 1500 µg 150
Manganese 2.5 mg 125
Selenium 100 µg 182
Chromium 50 µg 125

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping