/

Wellbio

Description

Përshkrimi i Produktit

10 Miliardë Kultura Mikrobiotike
Studimet për mikrobiomën e njeriut, që i referohet 100 trilion baktereve në trupin tonë, po avancojnë shpejtë dhe po bëhen derë e kuptimit më mirë të trupit. Vitabiotics Wellbio shton florën e sistemit tretës që ndodhet natyrshëm në trup.

Çfarë janë kulturat e gjalla Wellbio?
Wellbio janë kultura mikrobiotike (10 Miliard CFU*)  të formuluara në mënyrë të kujdesshme, që ofrojnë 7 shtame të cilesisë së lartë të kulturave të gjalla, me spektër të gjerë, përfshirë Lab4®  bakterien më të studiuar të zorrëve .  Gjithashtu Wellbio përmban edhe Lactobacillus Acidophilus dhe Bifidobacterium , së bashku me kalcium dhe inulin. Kalciumi kontribuon në mirëfunksionimin e enzimave digjestive.

Kulturat mikrobiotike më të studiuara të Mbretërisë së Bashkuar
Kulturat e gjalla Wellbio përmbajnë Lab4, grupin më të studiuar të baktereve të zorrës:

 • Lactobacillus acidophilus (2 shtame të përzgjedhura)
 • Bifidobacterium bifidum
 • Bifidobacterium animalis subsp. Lactis
 • Lactobacillus rhamnosus
 • Lactobacillus plantarum
 • Streptococus thermophilus

Me teknologjinë stabilizuese Triphase
Teknologjia stabilizuese Triphase  mbrojnë kulturat e gjalla, prandaj nuk është e nevojshme që Wellbio të ruhet në frigorifer.

Sistemi tretës dhe faktorët mjedisor
Shumë faktorë mund të ndikojnë në bakteret natyrale të zorrës duke përfshirë ushqimin, duhanin, nivelet e larta të stresit, antibiotikët dhe toksinat e mjedisit. Wellbio rekomandohet për meshkujt dhe femrat e të gjithë moshave.

Standarte të larta të kontrollit të cilësisë
Wellbio është zhvilluar nga ekspertet e Vitabiotics dhe është një shtesë ushqimore e prodhuar sipas cilësisë së GMP (Good Manufacturing Practice) .

 • E përshtatshme për veganë
 • Pa konservantë
 • Pa ngjyrues artificialë
 • Wellbio nuk është testuar në kafshë
 • Pa laktozë

Udhëzime mbi përdorim
Një kapsulë në ditë me shujtën kryesore, me ujë ose një pije të ftohtë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

Nëse merrni antibiotikë: Merrni 1-2 kapsula në ditë, me ushqim, dhe të paktën 2 orë larg nga antibiotiku. Vazhdojeni për të paktën 2javë pasi i keni mbaruar antibiotikët.

 

Përdorimi

Një kapsulë në ditë me shujtën kryesore, me ujë ose një pije të ftohtë. Mos e tejkaloni dozën
e rekomanduar.
Nëse merrni antibiotikë: Merrni 1-2 kapsula në ditë, me ushqim, dhe të paktën 2 orë larg
nga antibiotiku. Vazhdojeni për të paktën 2javë pasi i keni mbaruar antibiotikët.

Përbërësit

Nutritional InformationAverage per capsule NRV
Microbiotic Cultures,
typically providing 10 Billion
(10 X 109) viable cells
Lactobacillus acidophilus CUL60

3.56 Billion
--
Lactobacillus acidophilus CUL21

3.56 Billion
--
Bifidobacterium animalis subsp. Lactis CUL34

2.26 Billion
--
Bifidobacterium bifidum CUL20

0.12 Billion
--
Lactobacillus rhamnosus CUL63

0.17 Billion
--
Lactobacillus plantarum CUL66
0.17 Billion
--
Streptococcus thermophilus CUL68
0.17 Billion
--
Inulin100 mg
--
Calcium120 mg

15
*NRV – Nutrient Reference Value, mg – milligram

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping