/ /

Visionace

Nje shtese ushqimore per te ndihmuar dhe permiresuar shikimin, e kombinuar me acidet yndyrore Omega-3 per nje suport ekstra.

Description

Kombinim I ekuilibruar I antioksidanteve, karotenoideve natyrale, bioflavonoideve, ekstrakt boronice, mineralet esenciale dhe vitaminat. Ndihmon ne parandalimin e kataraktes, degjenrimit macular dhe syve te thate.

Streti oksidativ eshte mekanizem kryesor I cili shkakton degjenrim macular. Te dyja edhe retina edhe thjerreza demtohen nga oksidimi nga radikalet e lira, duke shkaktuar degjenerim macular. Densiteti I thjerrezes I cili rritet me moshe eshte indirect I lidhur me marrjen e suplementeve antioksidante dhe karotenoiedeve natyrale eshte thelbesore dhe vitale ne intensitetin e pigmenteve makulare.

Antioksidentet ne thjerrez ndihmojne ne parandalimin e kataraktes.
Antioksidantet ne makule mund te parandalojne degjenerimin macular.
Antioksidantet ne lot jane te nevojshem per stabilitetit.
Antioksidantet ndihmojne ne ruajtjen e integritetit te eneve te gjakut.

Përdorimi

Meren 1 kapsule nga secili lloj, njera me vitamina dhe tjetra me omega ne vaktin kryesor me nje gote uje.

Përbërësit

Vitamin C (Ascorbic Acid, Carrier: Glyceryl Tristearate), Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose & Dibasic Calcium Phosphate, Magnesium Oxide, Vitamin E Natural Source (as D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Lutein Esters & Zeaxanthin Esters (Carriers: Sugar, Antioxidants: Natural Vitamin E & Ascorbyl Palmitate, Cellulose Gum), Zinc Sulphate, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Caprylic/Capric Triglyceride, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Citrus Bioflavonoids, Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Magnesium Stearate & Silicon Dioxide, Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Niacin (Nicotinamide), Ferrous Fumarate, Betacarotene (Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Bilberry Extract, Manganese Sulphate, Cross-linked Cellulose Gum, Riboflavin (Vitamin B2), Hydroxypropylmethylcellulose, Vitamin A Acetate [Carriers: Gum Acacia, Sucrose, Starch, Tricalcium Phosphate, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol], Copper Sulphate, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate, Chromium Trichloride, Potassium Iodide, Vitamin B12 (Cyanocobalamin). Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.
Omega-3 Fish Oil (High DHA Fish Oil) (from Fish), Capsule Shell (Pharmaceutical Grade Gelatin [Halal Bovine Source], Glycerin, Natural Source Colour [Red Iron Oxide], Flavouring: Lemon Oil), Lutein Esters (Carriers: Vegetable Oil, Natural Vitamin E). Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping