Description

Formulim, që synon të sigurojë sasinë e nevojshme të kalçiumit dhe vitaminës D3, për të cilën
kemi nevojë.
Rekomandohet:

 • për femra dhe meshkuj mbi 50 vjeç;
 • gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji;
 • gjatë dhe pas periudhës së menopauzës.

Vitamina D gjendet në formën e saj aktive D3 (cholecalciferol), që normalisht prodhohet gjatë
ekspozimit në diell. Ajo është e nevojshme për përthithjen normale të kalçiumit.
Përmban gjithashtu kalçium, zink dhe magnez të nevojshëm për mineralizimin e kockave.
Magnezi ndihmon dhe në funksionin normal të muskujve.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Pa konservues.
Pa gluten.
Pa laktozë.
Pa maja.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni
shtatzënë, nëse po ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, keni ndonjë problem
shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Mund të përmbajë arra.
Ruhet në temperaturë ambjenti.
Nuk rekomandohet të përdoret tek fëmijët

Përdorimi

Këshillohet të pihen 2 tableta në ditë pas vaktit kryesor, shoqëruar me ujë.
Nuk përtypen.
Nuk rekomandhet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per 2 tablets % EC NRV*
Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200
Calcium 800 mg 100
Magnesium 300 mg 80
Zinc 10 mg 100
Copper 1000 µg 100
Manganese 0.5 mg 25
Selenium 50 µg 91
Boron 0.6mg –
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units, †United States Pharmacopeia

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping