/ /

Visionance Plus

Visionace Plus është formulë gjithpërfshirëse që ofron nutrientë, ekstrakt boronice dhe Luteinë. Vitaminat A, B2 dhe Zink si dhe Omega-3  ndihmojnë në mbajtjen e një shikimi normal.

Description

Përshkrimi i Produktit

Visionace Plus është formulë gjithpërfshirëse që ofron nutrientë, ekstrakt boronice dhe Luteinë. Vitaminat A, B2 dhe Zink si dhe Omega-3  ndihmojnë në mbajtjen e një shikimi normal.

Rëndësia e acideve yndyrore Omega-3

Acidet yndyrore Omega-3 janë klasë speciale e acideve yndyrore të pangopura të cilat gjenden më së shumti në vajrat e farave të bimëve, vajin e arrës dhe në disa lloje peshqish si sardelet dhe salmoni. Shumë studime shkencore kanë theksuar përfitimet e acideve yndyrore Omega-3 në shumë aspekte si në zemër, tru dhe për një shikim normal. Omega-3 luan rol të rëndësishëm në rolin funksional dhe strukturor të retinës, pjesa e syrit që zbulon dritën.

Muret e retinës rigjenerohen vazhdimisht, pra kërkohet një marrje konstante e acideve yndyrore Omega-3 dhe në veçanti e DHA. Meqë kjo nuk mund të prodhohet nga vetë trupi, një mungesë në ushqim mund të ketë ndikim të drejtepërdrejtë në retinë. Omega- 3 është thelbësore në shikim të mirë të syrit nga lindja deri në moshat e mëdha.

Mbrojtja e qelizave

Visionace Plus përmban vitaminat C dhe E si dhe mineralet Zink dhe Selenium të cilat kontribuojnë në mbrotjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Bakri dhe Seleniumi ndihmojnë në funksionimin e sistemit imunitar dhe tiamina (vitamina B1) ndihmojnë në funksionimin e zemrës.

Luteina i përket një klase të quajtur karrotenoide dhe është pigmenti dominant në retinë. Visionace Plus ofron një total prej 12mg Luteinë.

 • Pa ngjyrues artificialë
 • Pa laktozë
 • Pa konservantë

Udhëzime mbi përdorimin

Një tabletë në ditë (blisteri blu), plus një kapsulë (blisteri roze) në ditë.Pijeni me ujë ose një lëng të ftohtë. Mos e përtypni. Mos e tejkaloni dozën tuaj ditore.

Përdorimi

Meren 1 kapsule nga secili lloj, njera me vitamina dhe tjetra me omega ne vaktin kryesor me nje gote uje.

Përbërësit

Vitamin C (Ascorbic Acid, Carrier: Glyceryl Tristearate), Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose & Dibasic
Calcium Phosphate, Magnesium Oxide, Vitamin E Natural Source (as D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate)
(from Soya), Lutein Esters & Zeaxanthin Esters (Carriers: Sugar, Antioxidants: Natural Vitamin E & Ascorbyl
Palmitate, Cellulose Gum), Zinc Sulphate, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose,
Hydroxypropylcellulose, Caprylic/Capric Triglyceride, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron
Oxides]), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Citrus Bioflavonoids, Anti-Caking Agents: Stearic Acid,
Magnesium Stearate & Silicon Dioxide, Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Niacin (Nicotinamide), Ferrous
Fumarate, Betacarotene (Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl),
Bilberry Extract, Manganese Sulphate, Cross-linked Cellulose Gum, Riboflavin (Vitamin B2),
Hydroxypropylmethylcellulose, Vitamin A Acetate [Carriers: Gum Acacia, Sucrose, Starch, Tricalcium
Phosphate, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol], Copper Sulphate, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers:
Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Folic Acid
(as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate, Chromium Trichloride, Potassium Iodide, Vitamin B12
(Cyanocobalamin). Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.
Perberesit(Kapsula Omega-3 & Lutein )
Omega-3 Fish Oil (High DHA Fish Oil) (from Fish), Capsule Shell (Pharmaceutical Grade Gelatin [Halal
Bovine Source], Glycerin, Natural Source Colour [Red Iron Oxide], Flavouring: Lemon Oil), Lutein Esters
(Carriers: Vegetable Oil, Natural Vitamin E). Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping