Menopace

Multivitamina specifike për gratë në periudhën e menopauzës.

Description

Suplement ditor me 22 vitamina dhe minerale i krijuar posaçërisht për gratë gjatë dhe pas
periudhës së menopauzës.
Gjatë menopauzës ndodhin ndryshime hormonale. Pikërisht për këtë arsye Menopace
përmban vitaminën B6, e cila rregullon aktivitetin hormonal.
Vitamina B12 dhe vitamina B1 ndihmojnë për funksionimin normal të sistemit nervor, B1
ndihmon në funksionimin normal të zemrës, kurse vitamina B6, B9 dhe B12 rregullojnë
metabolizmin e homocisteinës.
Magneziumi, vitamina D dhe zinku janë të rëndësishëm për kockat.
Me uljen e nivelit të estrogjenit pas menopauzës, ulet dhe sasia e kolagjenit të prodhuar nga
organizmi, për këtë arsye formulimit i është shtuar vitamina, C e cila merr pjesë në sintezën e
kolagjenit, i rëndësishëm për lëkurën, kockat, kartilagjet dhe dhëmbët.
Afshet e menopauzës pakësohen dukshëm në sajë të pranisë në formulim të izoflavonoideve
të sojës.
Nuk përmban substanca hormonale dhe as medikamentoze.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Pa laktozë.
Pa gluten.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa konservues.
Pa maja.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni
diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër
apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Mund të përmbajë arra.
Formulimi përmban hekur, i cili kur konsumohet në doza të larta nga fëmijët është tepër i
dëmshëm.
Ruhet në temperaturë ambjenti.

Përdorimi

Këshillohet të pihet 1 tabletë në dite pas vaktit kryesor, shoqëruar me ujë.
Nuk përtypet.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Vitamin A (2500 IU) 750 µg RE 94
Vitamin D (as D3 200 IU) 5 µg 100
Vitamin E (Natural Source) 30 mg α-TE 250
Vitamin C 45 mg 56
Thiamin (Vitamin B1) 10 mg 909
Riboflavin (Vitamin B2) 5 mg 357
Niacin (Vitamin B3) 20 mg NE 125
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 9 µg 360
Biotin 30 µg 60
Pantothenic Acid 30 mg 500
Magnesium 100 mg 27
Iron 6 mg 43
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 0.5 mg 25
Selenium 100 µg 182
Chromium 50 µg 125
Iodine 225 µg 150
PABA 25 mg –
Soya Isoflavone Extract 20 mg –
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping