/

Wellzyme

Description

Përshkrimi i Produktit

Vitabiotics Wellzyme siguron një spektër të gjerë të enzimave tretëse. Enzimat tretëse Wellzyme janë krijuar posaçërisht për tu marrë me ose menjëherë pas ngrënies.

6 Enzimat kryesore
Formula e Wellzyme siguron spektër të gjerë të 6 enzimave, duke përfshirë:

 • Proteazë
 • Amilazë
 • Alfa – galaktozidazë
 • Lipazë
 • Hemicelulazë
 • Laktazë

Të 6 enzimat e tretjes janë përzgjedhur dhe kombinuar nga ekspertët, secila për qëllimin e saj specifik.

Përmirëson tretjen e laktozës
Enzimat tretëse Wellzyme sigurojnë nivelin e saktë ditor të rekomanduar të Laktazës 4500 FCC (për 3 kapsula) që përmirëson tretjen e laktozës **.

Standarde të larta të kontrollit të cilësisë
Wellzyme është zhvilluar nga ekspertet e Vitabiotics dhe është një shtesë ushqimore e prodhuar sipas cilësisë së GMP (Good Manufacturing Practice) .

 • E përshtatshme për veganë
 • Pa konservantë
 • Pa ngjyrues artificialë
 • Wellzyme nuk është testuar në kafshë
 • Pa gluten

Udhëzime mbi përdorim
Dy deri tri kapsula në ditë, me ujë ose pije të ftohtë.
Secila kapsulë gjatë ose pas secilës shujtë. Shembull një në mëngjes, një në drekë, dhe një në darkë.
Personat të cilët janë të ndjeshëm në laktozë: 3 – 4 kapsula me secilën shujtë që përmbanë laktozë.

Përdorimi

Dy deri tri kapsula në ditë, me ujë ose pije të ftohtë.
Secila kapsulë gjatë ose pas secilës shujtë. Shembull një në mëngjes, një në drekë, dhe një
në darkë.
Personat të cilët janë të ndjeshëm në laktozë: 3 – 4 kapsula me secilën shujtë që përmbanë
laktozë.

Përbërësit

Nutritional InformationAv. per 3 capsules
Protease (7,500 HUT)

8 mg

Amylase (3,000 DU)

19 mg

Glucoamylase (30 AGU)

26 mg

Alpha- Galactosidase (30 GaIU)

1 mg

Lipase (150 FIP)

500 µg

Lactase (4,500 FCC)

47 mg

Beta-Glucanase

8 mg

Providing:

Cellulase (150CU)
Beta-Glucanase (45 BGU)

Maltase (30 DP°)

4 mg

Xylanase (30 XU)

200 µg

Invertase (30 SU)

150 µg

Pectinase (45 Endo PGU)

5 mg

Hemicellulase (15 HCU)

30 µg

Papain (1,500 PU)

30 µg

Bromelain (30 GDU)

11 mg

HUT – Haemoglobin Units on a Tyrosine Basis, DU – Dextrinizing Units, AGU – Amyloglucosidase Units, GalU – Galactosidase Units, FIP – Federation International Pharmaceutical, FCC – Food Chemical Codex, CU – Cellulase Units, BGU – Beta Glucanase Units, DP° – Degrees of Diastatic Power, XU – Xylanase Units, SU – Sumner Units, Endo-PGU – Endo Polygalacturonase Units, HCU – Hemicellulase Units, PU – Papain Units, GDU – Gelatin Digesting Units, mg – milligram, µg – microgram
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping