/ /

Jointace Rose Hip

Shëndeti i kockave dhe i kërceve janë të rëndësishme për mirëqenien afatgjatë.

Description

Mbajtja e një jete aktive
Shëndeti i kockave dhe i kërceve janë të rëndësishme për mirëqenien afatgjatë. Jointace Rose Hip & MSM është zhvilluar nga ekspertët e Vitabiotics dhe ofron një kombinim unik të mineraleve, vitaminave dhe nutrientëve, ideale për ato që kanë një jetë aktive, që merren me sport ose janë në moshë të thyer.

Rose Hip & MSM
Jointace Rose Hip & MSM ofron MSM (Methylsulfonylmethane) që është përbërës natyral organik, plus ekstrakti i Trëndafilit të egër (Rosa Canina), përmbajne një përzierje që përfshin proantocianide dhe flavonoide.

Gjurmë mineralesh dhe vitamina

 • Bakri kontribuon në mirëmbajtjen e indeve lidhëse dhe në këtë mënyrë është i dobishëm për kërcet (kërcet përbëhen nga indi lidhës)
 • Vitamina D, zinku dhe manganese ndihmojnë në kocka të shëndetshme. Vitamina D ofrohet në formën e Cholecalciferol siç prodhohet në mënyrë natyrale nga trupi gjatë ekspozimit në diell.

Glukozaminë & Kondroitinë
Së bashku me mineralet, Jointace Rose Hip & MSM ofron Glukozaminë në formë potasiumi dhe një sasi të lartë të Kondroitinës.

Përdorimi

Merrni dy tableta në ditë me vaktin tuaj kryesore. Rekomandohet të gëlltitet me ujë ose me një pije të ftohtë. Mos e kaloni dozën e rekomanduar.
Përmban glucosaminë prandaj Diabetikët dhe individët që përdorin anti-koagulant duhet të konsultohen me doktorin përpara përdorimit.
Rekomandohet të merret së bashku me një dietë të balancuar, të pasur me vaj peshku.

Pa ngjyrues
Pa gluten
Pa konservantë
Pa laktozë ose maja

Përbërësit

Nutritional InformationAverage per 2 tablets % EC NRV*
Glucosamine Sulphate 2KCl†1000 mg-
Methyl Sulfonyl Methane 500 mg-
Rose Hip Extract100 mg-
Chondroitin Sulphate† 100 mg-
Ginger Root Extract eq. to80 mg-
Vitamin D3 (800 IU) 20 µg400
Vitamin C60 mg75
Folic Acid 400 µg200
Vitamin B12 20 µg800
Zinc10 mg100
Copper1000 µg100
Manganese4 mg200
Selenium120 µg218
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units, †United States Pharmacopeia

Glucosamine Sulphate USP† (as Potassium Chloride) (from Crustacean), Methyl Sulphonyl Methane, Microcrystalline Cellulose, Bulking Agent: Maltodextrin, Chondroitin Sulphate Sodium USP† (from Fish), Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Tablet Coating: (Hydroxypropylmethylcellulose, Natural Source Colours [Titanium Dioxide & Iron Oxide]), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid & Magnesium Stearate, Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Zinc Sulphate, Rose Hip Extract, Manganese Sulphate, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Ginger Root Extract, Copper Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate. Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold. †USP – United States Pharmacopeia

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping