Description

Përshkrimi i Produktit

Pregnacare Breast-Feeding

Ushqimi i shëndetshëm dhe i shumëllojshëm është shumë i rëndësishëm për nënat e reja që tu ndihmojë në prodhimin e qumështit të gjirit të pasur me vlera ushqyese, por edhe të suportojnë shëndetin dhe mirëqenien e tyre.
Gjidhënia rekomandohet pasi ofron vlera ushqyese esenciale dhe antitrupa për beben e posalindur. Pregnacare Breast-Feeding është një formulim që përfshin përbërës kyç të lëndëve ushqyese në periudhën pas lindjes, që përfshin edhe acidet yndyrore esenciale si DHA.

Pse duhet përdorur Pregnacare Breast-Feeding?
Formula plotëson linjën Pregnacare që kujdeset për shëndetin e nënës dhe fëmijës që nga planifikimi i shtatzanisë deri në gjidhënie.
Pregnacare Breast-Feeding është formuluar me kujdes nga ekspertët Anglezë me vitamina esenciale, minerale dhe DHA, që të ndihmojë ruajtjen dhe funksionimin normal të një numri të madh të proceseve jetësore.
Pregnacare Breast-Feeding mund të përdoret edhe 6-9 muaj pas lindjes, që të zëvendësojë nutrientët e harxhuar dhe për të mbështetur trupin e nënës pas shtatzënisë, edhe nëse ajo nuk ushqen me gji.
Për nënat, kjo formulë përmban dhe kalcium i cili është i nevojshëm për mirëmbajtjen e dhëmbëve dhe kockave.
Pregnacare Breast-Feeding përmban sasinë e rekomanduar të vitaminës D (10mcg), kalcium (700mcg) dhe DHA (300mg).

Mbështetje e balancuar me vitamina e minerale
Pregnacare Breast-Feeding mbështet organizmin e nënës me sasi mirë të balancuara të vitaminave dhe mineraleve. Të gjithë përbërësit janë në sasi që përputhen me studimet shkencore më të fundit dhe ideale për ushqimin me gji.

Pregnacare Breast-Feeding përmban:

 • Tableta postnatale me mikronutrientë
  • 700mcg kalcium, vitamin K, D dhe magnesium që ndihmojnë në mirëmbajtjen e kockave.
  • Vitamin B6, niacinë (vit. B3), hekur dhe magnesium të cilët kontribuojnë në lirim normal të energjisë.
  • 10mcg vitaminë D (sasia e rekomanduar për të gjithë nënat gjatë ushimit me gji nga Departamenti i Shëndetit në Mbretërinë e Bashkuar )
 • Kapsula me Omega-3
  Çdo kapsulë ofron 300mcg DHA, niveli i rekomanduar nga ekspertët për nënat në periudhën e laktacionit.

  • Marrja e DHA nga nënat kontribuon ne zhvillimin normal të trurit dhe syve të fëmijëve që ushqehen me gji. Të sapolindurit kanë mundësi të kufizuara për ti sintetizuar vetë acidet yndyrore, prandaj ato duhet të merren nga burime të jashtme siç është qumështi i gjirit.
  • Gjatë ushqimit me gji, truri i të sapolindurit kërkon sasi DHA për tu zhvilluar. Rreth 15% e trurit zhvillohet pas lindjes.
  • Kapsulat përmbajnë cilësinë më të lartë të vajit të peshkut farmaceutik, i cili është i prodhuar në Norvegji.

 

Përbërësit

Nutritional InformationAverage per 2 tablets % EC NRV*
Vitamin D (as D3 400IU)

10 µg

200
Vitamin E

20 mg α-TE

167
Vitamin K

70 µg

93
Vitamin C

70 mg

88
Thiamin (Vitamin B1)

5 mg

455
Riboflavin (Vitamin B2)

2 mg

143
Niacin (Vitamin B3)

20 mg NE

125
Vitamin B6

10 mg

714

Folic Acid

400 µg

200
Vitamin B12

6 µg

240
Biotin150 µg

300
Pantothenic Acid

6 mg

100
Calcium700 mg

88

Magnesium

150 mg

40
Iron16 mg

114

Zinc15 mg

150
Copper1000 µg

100
Selenium30 µg
55

Iodine150 µg

100
Betacarotene (Natural Source)

2 mg

--
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.

Pregnacare Omega-3 Capsules

Nutritional Information Average per capsule % EC NRV*
Omega-3 Fish Oil
600 mg
--
DHA (Docosahexaenoic Acid)
300 mg
--
EPA (Eicosapentaenoic Acid)
60 mg
--
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping