/ /

Feroglobin B12 (Shurup)

Suplement ushqimor me bazë hekuri për fëmijë dhe të rritur

Description

Shurupi Feroglobin kombinon më së miri hekurin me
vitaminat e grupit B, zinkun dhe bakrin të nevojshëm në formimin e rruazave të kuqe të gjakut,
hemoglobinës dhe pakësimin e ndjesisë së lodhjes.
Ka një shije portokalli, çka e bën tepër të pëlqyeshëm dhe nga fëmijët.
Lehtësisht i absorbueshëm dhe delikat me stomakun.
Mund të përdoret në cfarëdolloj moshe dhe është i nevojshëm për fëmijët në rritje, për femrat
shtatzëna, për atletët, gjatë ciklit menstrual dhe tek personat me nivele të ulëta të hekurit në
organizëm.
Hekuri (në formën e citratit) është një mineral i rëndësishëm për organizmin pasi:

 • merr pjesë në formimin e rruazave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës;
 • mbështet transportin normal të oksigjenit;
 • kontribuon ne funksionimin normal të sistemit imunitar.

Krahas hekurit, Feroglobin përmban dhe vitaminat B6 dhe B12 që luajnë një rol të rëndësishëm
në formimin e elementëve të gjakut dhe vitaminan C që rrit përthithjen e hekurit.
Pa maja.
Pa laktozë.
Pa lakool.
Pa ngjyrues artificialë.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, nëse keni një problem shëndetësor të caktuar apo alergji
nga ndonjë substancë specifike këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të
këtij produkti.
Mund të përmbajë arra.
Produkti përmban hekur, i cili kur merret në sasi më të larta se normat mund të jetë i rrezikshëm
për fëmijët.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Përdorimi

Rekomandohen dozat e mëposhtme:
-fëmijë 3-6 vjeç, 1/2 lugë çaji (2.5ml) 2 herë në ditë;
-fëmijë 7-12 vjeç, 1 lugë çaji (5ml) 1 deri në 2 herë në ditë;
-fëmijë mbi 12 vjeç dhe të rritur, 1 lugë çaji (5ml) 2 herë në ditë.
Mos kaloni dozat ditore të lejuara.
Ruhet dhe mund të përdoret deri në 3 muaj pas hapjes.

Përbërësit

Purified Water, Raw Cane Sugar (Sucrose), Malt Extract (from Barley), Glucose Liquid (Sulphites),
Honey, Lysine (HCl), Iron (Ferric Ammonium Citrate), Zinc Sulphate, Natural Source Colours:
Mixed Carotene (Polysorbate 80, Carotene, Medium Chain Triglycerides, Ascorbyl Palmitate,
Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol) and Beetroot Red (Beetroot Concentrate, Mono Propylene
Glycol, Ascorbic Acid), Vitamin C (Ascorbic Acid), Thickening Agent (Xanthan Gum), Niacin
(Nicotinamide), Calcium Glycerophosphate, Thiamin (Vitamin B1 as HCl), Natural Flavouring
(Orange Ext.), Acidity Regulator: Citric Acid, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Preservative: Potassium
Sorbate, Pantothenic Acid (D-Panthenol), Vitamin B2 (Riboflavin Sodium Phosphate), Copper
Sulphate, Manganese Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide,
Vitamin B12 (Cyanocobalamin).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping