/

Jointace Collagen

Suplement me kolagjen dhe glukozaminë për kockat dhe artikulacionet.

Description

Kolagjeni është një proteinë që gjendet në disa inde lidhore të trupit si: kockat, kartilagjet,
tendinat dhe enët e gjakut.
Ky formulim kombinon vitaminat, mineralet dhe elementët e nevojshëm për personat që
merren me aktivitet fizik, që kanë një jetë tepër aktive dhe për personat e moshuar.
Përmban:

 • kolagjen tip II të hidrolizuar (përthithje më e mirë);
 • glucosaminë në formën e kripës së kaliumit;
 • kondroitinë në formë të molekulës me peshë molëkulare të vogël;
 • vitaminë C, që merr pjesë në sintezën e kolagjenit;
 • bakër, i nevojshëm për kërcet;
 • zink,vitaminë D dhe magnez që janë pjesë e kockave.

Nuk përmban ngjyrues artificialë.
Pa konservues.
Pa gluten.
Pa laktozë.
Pa maja.
Nuk testohet në kafshë.
Pa ngjyrues artificialë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni
shtatzënë, nëse po ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, keni ndonjë sëmundje
tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.

Përdorimi

Këshillohet të pihen 2 tableta në ditë pas vaktit kryesor, shoqëruar me ujë.
Nuk përtypen.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Av. per 2 tablets % EC NRV*
Collagen Type II Complex 300 mg –
Glucosamine Sulphate KCl† 1000 mg –
Chondroitin Sulphate† 100 mg –
Vitamin D (as D3 800 IU) 20 µg 400
Vitamin E 40 mg α-TE 333
Vitamin C 60 mg 75
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 20 µg 800
Zinc 10 mg 100
Copper 1000 µg 100
Manganese 4 mg 200
Selenium 120 µg 218
Ginger Root Extract equivalent to: 80 mg –
*NRV = Nutrient Reference Value,
µg = microgram mg = milligram, IU – International Units,
†USP – United States Pharmacopeia

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping