Description

Vitamina D është një vitaminë e cila luan një rol të rëndësishëm:

 • në formimin e kockave;
 • në funksionimin normal të sistemit imunitar;
 • në funksionimin normal të muskujve;
 • në proçesin e ndarjes qelizore;
 • në absorbimin e kalçiumit dhe fosforit.

Vitamina D formohet në organizëm gjatë ekspozimit në diell. Burim tjetër janë edhe disa
ushqime si veza, gjalpi, peshku etj.
Rekomandohet për:
-njerëz në stade të caktuara të jetës (si psh popullata e madhe në moshë);
-njerëzit që ndjekin dieta të caktuara;
-personat që ekspozohen pak ose aspak në diell.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Pa ngjyrues.
Pa konservues.
Pa laktozë.
Pa maja.
Nuk testohet në kafshë.

Përdorimi

Këshillohet 1 tabletë në ditë pas vaktit kryesor.
Tableta pihet me ujë.
Nuk përtypet.

Përbërësit

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Vitamin D† (as D3 1000 IU) 25 µg 500
Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose & Pregelatinised Starch, Vitamin D3 (Cholecalciferol),
Polyvinylpolypyrrolidone, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Glycerin, Natural
Source Colour [Titanium Dioxide]), Anti-Caking Agents: Purified Talc, Magnesium Stearate &
Silicon Dioxide, Hydroxypropylcellulose, Polyvinylpyrrolidone.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping