Description

Integrator që rrit performancën mendore.
Vitamina B6, B12, B3 dhe vitamina C kontribuojnë në mirefunksionimin e sistemit nervor.
Hekuri, zinku dhe jodi janë të rëndësishëm për të normalizuar funksionet konjitive, kurse acidi
pantotenik rrit performancën mendore.
Përmban 1000UI vitaminë D, e nevojshme për të forcuar sistemin imunitar.
Tabletat përmbajnë dhe ekstraktet e ginkgo bilobës të cilat rrisin përqëndrimin dhe përmirësojnë
qarkullimin e gjakut.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Pa konservues.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa sheqer.
Pa maja.
Nuk testohet në kafshë.

Përdorimi

Këshillohet 1 tabletë në dite pas vaktit kryesor.
Tableta pihet me ujë.
Nuk përtypet.

Përbërësit

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Ginkgo Biloba Extract equiv.to 120 mg —
5-HTP 20 mg —
L-Arginine 40 mg —
Glutamine 10 mg —
L-Glutathione 5 mg —
Co-Q10 10 mg —
Phosphatidylserine 10 mg —
Phosphatidylcholine 10 mg —
Natural Mixed carotenoids 2 mg —
Vitamin D (as D3 1000 IU) 25 µg 500
Vitamin E 36 mg α-TE 300
Vitamin C 80 mg 100
Vitamin B1 (Thiamin) 25 mg 2273
Vitamin B2 (Riboflavin) 3 mg 214
Vitamin B3 (Niacin) 32 mg NE 200
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 100 µg 4000
Pantothenic acid (Vitamin B5) 36 mg 600
Magnesium 75 mg 20
Iron 8 mg 57
Zinc 15 mg 150
Copper 250 µg 25
Manganese 2 mg 100
Selenium 110 µg 200
Chromium 40 µg 100
Iodine 150 µg 100
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping