/ /

Liverel

Integrator që ndihmon në mirë funksionimin e mëlçisë.

Description

Përshkrimi i Produktit

Liverel Original

Shtesë ushqimore për detoks të mëlçisë.

Liverel është i vetmi suplement që kombinon ekstraktin e Artiçokës me N-acetilcisteinënKolinën dhe L-Glutationin, me vitamina të tjera dhe mikronutrientë.

Liverel është kombinim i balancuar multivitaminash, mineralesh dhe ekstraktesh bimore, me ekstraktin e Artiçokës që ndihmon në mirëmbajtjen e shëndetit të mëlçisë. Organet në trupin e njeriut siç është mëlçia funksionojnë në mënyrë optimale vetëm kur përmbushen kërkesat e tyre për nutrientë. Përdorimi i shtesave të nutrientëve, siç është Liverel, është i rëndësisë së veçantë sidomos për individët që nuk i plotësojnë këto kërkesa për nutrientë.

Mëlçia ka shumë funksione ku përfshihen largimi i mbetjeve të dëmshme, ruajtja e nutrientëve për çlirimin e tyre atëherë kur trupi e ka të nevojshme dhe për të ruajtur vitalitetin dhe mirëqënien e trupit.

Liverel është formuluar që të ofrojë:

Funksionim normal të mëlçisë
Liverel është formulë e avancuar me ekstrakt të Artiçokës që kontribuon në mirëmbajtjen e shëndetit të mëlçisë dhe tretjes normale.

Mbrotjen e qelizave
Përmbanë vitamin C, zink dhe selenium që kontribuojnë në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ, së bashku me vitaminën D që kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar.

Çlirimin optimal të energjisë
Mëlçia shërben si depo për nutrientët dhe si rregullatore e çlirimit të energjisë për organizmin. Liverel ofron tiaminë (vitaminë B1) dhe folate që kontribuojnë në furnizim me energji të nevojshme për metabolizëm.

Vitaminë D3
Roli i Vitaminës D në shumë funksione të shëndetit, ku përfshihet edhe funksionimi i rregullt i sistemit imunitar. Liverel ofron Vitaminë D3 me dozë optimale prej 20mcg (800 IU). Vitamina D3 (cholecalciferol) është forma e preferuar e vitaminës D sepse është forma specifike që përdor trupi i njeriut dhe rrjedhimisht është me efektive se format e tjera siç është vitamina D2 e përdorur në shumë suplemente të tjera.

Bazuar në studimet më të fundit
Liverel është krijuar me ndihmën e disa prej shkencëtareve dhe nutricionistëve më të mirë në fushën e kërkimeve mbi rolin e nutrientëve në shëndetin e mëlçisë.

Përdorimi
Dy tableta në ditë me vaktin kryesor.
Sygjerohet të merret me ujë ose me një pije të ftohtë. Mos e tejkalo dozën e rekomanduar. Përdorimi mund të vazhdojë për sa kohë të jetë e nevojshme.

Përdorimi

Këshillohet 2 tableta në ditë pas vaktit kryesor.
Tabletat pihen me ujë ose me pije të ftohta.
Nuk përtypen.

Përbërësit

Nutritional Information Average per 2 tablets % EC NRV*
L-Carnitine Tartrate 100 mg –
Choline Bitartrate 220 mg –
Inositol 100 mg –
N-Acetyl Cysteine 100 mg –
Artichoke Extract 100 mg –
Grapefruit Extract 100 mg –
L-Lysine 50 mg –
L-Glutathione 30 mg –
Co-Q10 5 mg –
Natural Mixed Carotenoids 2 mg –
Vitamin D (as D3 800 IU) 20 µg 400
Vitamin E 30 mg a-TE 250
Vitamin C 150 mg 188
Thiamin (Vitamin B1) 10 mg 909
Riboflavin (Vitamin B2) 6 mg 429
Niacin (Vitamin B3) 18 mg NE 113
Vitamin B6 8 mg 571
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 30 µg 1200
Pantothenic Acid 20 mg 333
Iron 6 mg 43
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 4 mg 200
Selenium 150 µg 273
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping