Description

Përshkrimi i Produktit

Nutrientët e nevojshëm në periudhën e shtatëzanisë.

Tani që keni vendosur të keni një fëmijë, ju dëshironi të përgatitni trupin tuaj dhe të siguroheni që keni nje dietë dhe një mënyrë jetese mjaft të shëndetshme,  për të rritur në maksimum shanset për të mbetur shtatzënë.
Formula e Pregnacare Conception është zhvilluar dhe konceptuar në bazë të shumë studimeve në mbarë botën që tregojnë se nutrientë specifikë mund të luajnë një rol mjaft të rëndësishëm në ndërtimin e rezervave me nutrientë,  pregatitje për shtatëzani apo për të ndihmuar në një shëndet sa më të mirë të sistemit riprodhues. Pregnacare Conception mundëson një bashkim të plotë, të kujdesshëm e të balancuar të mikronutrientëve , duke përfshirë dhe nutrientë specifikë si : inositoli , l-arginine , n-acetyl cysteine dhe selenium. Formula gjithashtu përfshin vitaminën B12 dhe acidin folik 400 mcg (microgram).

Ideale për të ndihmuar çdo femër të krijojë rezerva nutrientësh përpara shtatëzënisë. Formula përmban 100% nutrientë dhe vitamina, dhe nuk përbëhet nga ilaçe apo hormone.

Përfshin lëndët ushqyese kryesore : 

 • Niveli i rekomanduar i acidit folik
  Pregnacare Conception përmban 400 mcg acid folik, sasi ekzakte e rekomanduar për çdo femër që tenton të mbetet shtatëzënë. Nesë nuk merrni acid folik shtesë rritet rreziku që të zhvillohen defekte në tubin neural gjatë formimit të fetusit.  Acidi folik gjithashtu ndihmon në procesin e ndarjes qelizore si dhe kontribuon në rritjen e placentës gjatë shtatzënisë.
 • Shëndeti riprodhues femrës
  Disa nutrientë mund të luajnë nje rol në mbështetjen e shëndetit të sistemit riprodhues tek femrat. Pregnacare Conception përmban zink i cili kontribuon për të pasur fertilitet normal, dhe vitamin B6 që ndihmon në rregullimin e aktivitetit hormonal. Formula gjithashtu përfshin vitaminë B12, hekur, magnesium dhe vitaminë D të cilat ndikojnë në procesin e ndarjes qelizore.
 • Suport i përgjithshëm
  Pregnacare Conception mundëson suport të përgjithshëm me nutrientë shtesë duke përfshirë biotinë dhe bakër të cilat kontribuojnë në lirim të energjisë, hekur i cili ndihmon në funksion normal të sistemit imunitar dhe në formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut si dhe hemoglobinës. Gjithashtu vitaminat B6 dhe B12 ndihmojnë për të ruajtur një funksionim normal të sistemit nervor. Formula gjithashtu përfshin dhe nutrientë të tjerë kryesorë si : L-Argininë , Inositol , N-Acetil  Cisteinë dhe Betakarroten.Udhëzime mbi përdorimin
  Një tabletë në ditë, pas shujtës kryesore me ujë apo pije të ftohtë

Përbërësit

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Inositol50 mg

--
N-Acetyl Cysteine

50 mg

--
Betacarotene (Natural Source)

3 mg

--
Coenzyme Q10

20 mg

--
Vitamin D (as D3 800 IU)

20 µg

400
Vitamin E (Natural Source)

4 mg α-TE

33
Vitamin C

90 mg

113

Thiamin (Vitamin B1)

8 mg

727

Riboflavin (Vitamin B2)

5 mg

357
Niacin (Vitamin B3)

20 mg NE

125
Vitamin B6

10 mg

714
Folic Acid

400 µg

200

Vitamin B12

20 µg

800
Biotin150 µg

300

Pantothenic Acid

6 mg

100
Magnesium60 mg

16

Iron

14 mg

100
Zinc

15 mg
150

Copper1000 µg
100
Selenium50 µg

91

Iodine150 µg

100

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping