Description

Formulim që ofron elementët e nevojshëm për një funksionim sa më të mirë të sistemit tuaj
imunitar.
Përmban:

 • vitaminën D, zinkun dhe selenin, elementë të nevojshëm për një funksionim normal të sistemit imunitar;
 • acidin folik, i nevojshëm për formimin e qelizave të gjakut;
 • vitaminën E dhe vitaminën C, që në sajë të veprimit të tyre antioksidues, mbrojnë organizmin nga radikalet e lira.

I përshtatshëm për vegjetarianë.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa konservues.
Pa gluten.
Pa laktozë.
Pa maja.
Nuk testohet në kafshë.

Përdorimi

Rekomandohet një tabletë në ditë pas vaktit kryesor, shoqëruar me ujë ose pije të ftohta.
Nuk përtypet.

Përbërësit

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Vitamin A (2666 IU) 800 µg RE 100
Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200
Vitamin E 40 mg α-TE 333
Vitamin K 70 µg 93
Vitamin C 150 mg 188
Thiamin (Vitamin B1) 18 mg 1636
Riboflavin (Vitamin B2) 6 mg 429
Niacin (Vitamin B3) 27 mg NE 169
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 14 µg 560
Pantothenic Acid 20 mg 333
Magnesium 60 mg 16
Iron 8 mg 57
Zinc 15 mg 150
Copper 500 µg 50
Manganese 4 mg 200
Selenium 180 µg 327
Chromium 100 µg 250
Iodine 200 µg 133
Betacarotene 3 mg —
L-Cysteine 40 mg —
L-Carnitine 30 mg —
Citrus Bioflavonoids 30 mg —
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping