Pregnacare

Suplement me vitamina dhe minerale për gratë shtatzëna

Description

Formulim i krijuar posaçërisht për femrat shtatzëna.
Përmban 400mcg acid folik, i rekomanduar të merret nga momenti që planifikohet shtatzënia
deri në javën e 12-të.
Vitamina B2 dhe B12 të nevojshme për formimin e rruazave të kuqe të gjakut, janë gjithashtu
pjesë e këtij formulimi.
Vitamina D3 gjendet në sasinë 10 mcg, dozë kjo e rekomanduar nga Departamenti i Shëndetësisë
në Mbretërinë e Bashkuar. Vitamina D3 luan një rol të rëndësishëm në proçesin e ndarjes
qelizore.
Prania e magnezit, hekurit dhe niacinës redukton dukshëm ndjesinë e lodhjes.
Në ndryshim nga multivitaminat e tjera, nuk përmban sasi të larta të hekurit, por një sasi të
moderuar të tij.
Pregnacare mund të fillohet në çdo moment të shtatzënisë dhe vazhdohet deri në fund të saj.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Pa laktozë.
Pa maja.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa gluten.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni
diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër
apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Mund të përmbajë arra.
Pregnacare përmban vitaminën K1. Nëse jeni duke përdorur antikoagolantë (hollues gjaku), mos
përdorni pregnacare, nëse nuk është rekomanduar nga mjeku.
Ruhet në temperaturë ambjenti.
Nuk rekomandohet të përdoret tek fëmijët.

Përdorimi

Këshillohet të pihet 1 tabletë në ditë pas ushqimit, e shoqëruar me ujë.
Nuk përtypet.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200
Vitamin E (Natural Source) 4 mg α-TE 33
Vitamin K 70 µg 93
Vitamin C 70 mg 88
Thiamin (Vitamin B1) 3 mg 273
Riboflavin (Vitamin B2) 2 mg 143
Niacin (Vitamin B3) 20 mg NE 125
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 6 µg 240
Biotin 150 µg 300
Pantothenic Acid 6 mg 100
Magnesium 150 mg 40
Iron 17 mg 121
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Selenium 30 µg 55
Iodine 150 µg 100
Betacarotene (Natural Source) 2 mg —
NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping