/ /

Perfectil

Suplement për lëkurë, flokë dhe thonj të shëndetshëm

Description

Perfectil është një suplement ushqimor i krijuar duke u bazuar tek shprehja ”bukuria vjen nga
brenda”.
Kombinon 20 substanca të nevojshme për të pasur lëkurë, flokë dhe thonj të shëndetshëm.
Secila nga tabletat përmban:

 • ekstraktet e farave të rrushit, një burim i mirë i vitaminës E, e cila i jep lëkurës një pamje më
  rinore dhe rrëzëllitëse, kurse flokut shkëlqimin e munguar;
 • zink, që parandalon rënien e flokëve pasi ruan ekulibrin hormonal, nxit ndarjen e folikujve të
  flokëve dhe merr pjesë në sintezën e proteinave që formojnë folikujt;
 • selen, i cili ka vetinë të aktivizojë enzima me veti antioksiduese që mbrojnë nga stresi oksidativ si
  dhe nxit rritjen e flokut. Ai mbron lëkurën nga radikalet e lira, parandalon dukurinë e plakjes së
  lëkurës dhe ul inflamacionin;
 • biotinë, një vitaminë e grupit B, e cila është tepër e rëndësishme për të pakësuar rënien e flokëve, për të forcuar thonjtë dhe për të patur një lëkurë të shëndetshme.
  Perfectil mund të përdoret si nga femrat ashtu dhe nga meshkujt, për aq kohë sa është e
  nevojshme.
  Pa gluten.
  Pa laktozë.
  Pa konservues.
  Pa ngjyrues artificialë.
  I përshtatshëm për vegjetarianë.
  Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
  Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni
  shtatzënë, nëse ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse
  keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i
  produktit.
  Mund të përmbajë arra.
  Përmban hekur i cili kur konsumohet në sasi më të larta se norma, mund të jetë i dëmshëm për
  fëmijët.
  Ruhet në temperaturë ambjenti.

Përdorimi

Këshillohet të pihet 1 tabletë në ditë bashkë me ushqimin, shoqëruar me ujë.
Nuk përtypet.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per 2 tablets % EC NRV*
Hydrolysed Marine Collagen 200 mg –
Horsetail Powder Extract 200 mg –
Grape Seed Extract 10 mg –
L-Cystine 100 mg –
Inositol 200 mg –
L-Methionine 50 mg –
Co-Q10 5 mg –
Citrus Bioflavonoids 15 mg –
Natural Mixed Carotenoids 2 mg –
Vitamin D (as D3 800 IU) 20 µg 400
Vitamin E 40 mg α-TE 333
Vitamin C 80 mg 100
Thiamin (Vitamin B1) 8 mg 727
Riboflavin (Vitamin B2) 4 mg 286
Niacin (Vitamin B3) 18 mg NE 113
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 20 µg 800
Biotin 150 µg 300
Pantothenic Acid 40 mg 667
Magnesium 75 mg 20
Iron 14 mg 100
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 2 mg 100
Selenium 165 µg 300
Chromium 40 µg 100
Iodine 200 µg 133
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping