/

Wellbaby Drops

Vitaminë D3 me pika për bebe që nga lindja deri në moshën 4 vjeçare.

Description

Formulim, që përmban 14 vitamina dhe minerale të nevojshme për rritjen fizike, zhvillimin e
muskujve, kockave, elementëve të gjakut dhe trurit të bebeve tuaja.
Përmban:

 • vitaminë D3, e nevojshme për dhëmbët, zhvillimin e kockave dhe funksionimin normal të
  sistemit imunitar;
 • hekur, i nevojshëm për zhvillimin e funksioneve konjitive (njohëse);
 • vitaminën A, e nevojshme për shikimin;
 • vitaminën C, me veti antioksiduese.

Nuk përmban ngjyrues dhe as ëmbëlsues artificialë.
Pa alkool.
Pa gluten.
Pa maja.
Pa laktozë.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse fëmija juaj
ka ndonjë problem shëndetësor apo nëse ka alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Mund të përmbajë arra.
Produkti përmban hekur, i cili kur merret me tepricë tek fëmijët e vegjël mund të jetë i
dëmshëm.

Përdorimi

Udhëzime për përdorimin:
-tunde para çdo përdorimi;
-vendos shiringën dozatore tek shishja;
-merr nëpërmjet shiringës 0.5ml solucion;
-hidhini pikat me kujdes në gojën e bebit.
Shiringa lahet, shpëlahet me ujë të bollshëm dhe lihet të thahet. Mos përdorni sterilizues.
Pas hapjes ruhet në frigorifer deri në 3 muaj.

Përbërësit

Nutritional Information Average per 1 ml % EC NRV*
Vitamin A (1167 IU) 350 µg RE 44
Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200
Vitamin E 2 mg α-TE 17
Vitamin C 12 mg 15
Thiamin (Vitamin B1) 0.2 mg 18
Riboflavin (Vitamin B2) 0.25 mg 18
Niacin (Vitamin B3) 3 mg NE 19
Vitamin B6 0.25 mg 18
Folic Acid 50 µg 25
Vitamin B12 0.4 µg 16
Biotin 8 µg 16
Pantothenic Acid 0.9 mg 15
Iron 2.2 mg 16
Zinc 1.5 mg 15
L-Lysine 10 mg –
Malt Extract 150 mg –
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping