Wellkid Immune Chewable

Description

Formula e detajuar e WELLKID suplementeve nga VITABIOTICS është krijuar që të
mirëmbajë kërkesat nutritive të fëmijëve në periudhën kur rritja dhe zhvillimi ndodhin me hapa
të shpejtë, pra gjatë 12 viteve të para të jetës.
· Tek fëmijët tekanjoz sa i përket ushqimit, tek fëmijët vegjetarian/vegan apo në përgjithësi tek
fëmijët të cilët nuk kanë dietë të rregullt është më se e domosdoshme të merren suplemente
shtesë për një zhvillim fizik, psiqik e kognitiv optimal.

WELLKID IMMUNE kontribon në :
· Funksionin dhe zhvillmin e sistemit immunitar.
· Për zhvillimin dhe forcimin e eshtrave.
· Për zhvillimin e mendjes.
· Përmban minerale të rëndësishme për fëmijët si: Hekuri, Zinku, Kalciumi, Vitamina A, D, E,
B12 ..etj.

Të gjitha produktet WELLKID:
· Janë të përshtatshme për  vegjetarian
· Nuk përmbajnë kripë ose tharm
· Nuk përmbajnë alkool
· Nuk përmbajnë laktozë
· Nuk përmbajnë ngjyrues, ëmbëlsues ose shije artificiale

Përdorimi

1 tabletë pas shujtës kryesore.
Nuk janë të dizajnuara për tu  gëlltitur.
Të mos ju jepet fëmijëve nër moshën 4 vjeçare.

Përbërësit

Nutritional InformationAverage per tablets % EC NRV*
Flaxseed Oil Powder114 mg-
Citrus Bioflavonoids10 mg-
Betacarotene2 mg-
Grapeseed Extract equiv. to100 mg-
Vitamin A (1333 IU)400 µg50
Vitamin D (as D3 280 IU)7 µg140
Vitamin E (Natural Source) 10 mg83
Vitamin C60 µg75
Thiamin (Vitamin B1)0.9 µg82
Riboflavin (Vitamin B2)0.8 mg57
Niacin (Vitamin B3)9 mg56
Vitamin B60.7 mg50
Folic Acid150 µg75
Vitamin B123 µg120
Biotin25 µg50
Pantothenic Acid4 mg67
Magnesium75 mg20
Iron7 mg50
Zinc7.5 mg75
Copper250 µg25
Manganese0.3 mg15
Selenium30 µg55
Chromium10 µg25
Iodine110 µg73
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units, †United States Pharmacopeia
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping