Wellkid Soft Jelly Pastilles

Description

 • Multi-vitamina për fëmijë 4-12 vjeç
 • Përfshin vaj lini dhe të gjithë vitaminat e grupit B
 • Shije natyrale luleshtrydheje
 • Multivitamina Wellkid vjen në formën e xhelatinave të përtypshme

Rritja është një proces i vrullshëm sidomos në 12 vitet e para të jetës së fëmijës. Eshtë
normale që fëmijët të mos jenë të rregullt në ushqyerje dhe ju mund të keni shpeshherë
refuzim të ushqimeve apo llojeve të caktuara. Prandaj mbështetja e dhënë nga xhelatinat
Wellkid ndihmon për plotësimin e të gjitha vlerave nutricionale të nevojshme për trupin e
fëmijës.

Përdorimi

Fëmijët (4-12 vjeç) mund të përtypin 1-2 xhelatina në ditë. Preferohet të merren me vaktin
kryesor. Këto xhelatina të përtypshme nuk duhen gëlltitur të plota. Mos tejkaloni dozën e
rekomanduar ditore. Mos e përdorni tek fëmijët nën 4 vjeç.

Përbërësit

Nutritional InformationAverage per tablets % EC NRV*
Flaxseed Oil Powder120 mg-
(providing 60 mg Omega-3 fatty acids)
Vitamin D (as D3 400IU)
10 µg200
Vitamin E
5 mg α-TE42
Vitamin C
30 mg
38
Thiamin (Vitamin B1)
0.7 mg
64
Riboflavin (Vitamin B2)
0.8 mg
57
Niacin (Vitamin B3)
9 mg NE
56
Vitamin B6
1 mg71
Folic Acid
100 µg
50
Vitamin B12
0.5 µg
20
Biotin
75 µg
150
Pantothenic Acid
3 mg50
*NRV = Nutrient Reference Value
µg = microgram
mg = milligram
IU = International Units

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping